zamknij         x
Serwis www.conradfestival.pl używa plików cookies zgodnie z opisaną polityką prywatności. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na użycie plików cookies.


aktualności

« wstecz
 
Nie żyjemy w państwie, tylko w języku
Dodano: czwartek, 27 listopada 2014

„Kręgosłupem jest kultura, ale to język jest tym, co najbardziej spaja naród” – Jaume Cabré w rozmowie z Marcinem Kube na łamach Rzeczpospolitej odpowiada na pytanie, dlaczego zło jest proporcjonalne do stopnia władzy, czy można je dziedziczyć i jaką władzę ma język.

Kataloński powieściopisarz, scenarzysta i filolog Jaume Cabré zyskał uznanie polskich czytelników dzięki obszernej i wielowątkowej powieści Wyznaję (polskie wyd. 2013). Krytycy powołując się na muzyczną pasję Cabré, porównując tę powieść do wielkiej symfonii skomponowanej z rozmachem, ale też z dbałością o każdy szczegół. W polifonicznej opowieści zazębiają się różne czasy historyczne i losy bohaterów, a najważniejszym pytaniem które autor stawia przed czytelnikiem, jest to o istotę zła w świecie i naturze człowieka. Po raz pierwszy z treścią Głosy Pamano polscy czytelnicy mieli okazję zetknąć się w sierpniu 2014, kiedy nakładem Wydawnictwa Marginesy ukazał się polski przekład książki.Zobacz także:

Wyszukaj w serwisie

newsletter

 
 


Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego