zamknij         x
Serwis www.conradfestival.pl używa plików cookies zgodnie z opisaną polityką prywatności. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na użycie plików cookies.


aktualności

 
Księgi Jakubowe, Freud i malarz literatury
Dodano: wtorek, 21 października 2014

W poniedziałek 20 października rozpoczął się 6. Festiwal Conrada, który jest obecnie jednym z największych przedsięwzięć literackich zorganizowanych z takim rozmachem - w Krakowie, ale także i w Polsce. Sukcesy frekwencyjne poszczególnych edycji, znamienici goście i świetne spotkania są dowodem, że to co w sferze odważnych wizji i marzeń można przenieść do rzeczywistości. W pierwszym dniu odbyły się dwa interesujące spotkania - z Olgą Tokarczuk i Johnem Banville'em.

 
Szkocka poezja na Festiwalu Conrada
Dodano: poniedziałek, 20 października 2014

W tym roku, miasta Edynburg i Kraków świętują 40. rocznicę oficjalnej współpracy kulturowej. Z tej okazji, na rogu ulicy Brackiej i Rynku na cały tydzień festiwalowy wyświetlana będzie szkocka poezja -  w ramach współpracy z projektem Multipoezja.

 
Napisz dedykację i wygraj zaproszenie na kolację z Etgarem Keretem
Dodano: piątek, 17 października 2014

O tym, że Etgar Keret jest mistrzem krótkiej formy świadczą nie tylko jego kolejne zbiory opowiadań, ale także dedykacje, które od lat wpisuje do podsuwanych mu przez czytelników książek. Jego dedykacje to mikro-opowieści, dowcipne i całkowicie wyssane z palca.

 
Konkurs niebanalnych skojarzeń – znajdź je w tekście i wygraj literackie nagrody
Dodano: piątek, 17 października 2014

Dla wszystkich fanów Festiwalu Conrada, dla tych, którzy pilnie śledzą nasz program, bądź dopiero chcą się z nim dokładnie zapoznać mamy niebanalny konkurs.

 
Wspólnota czytelników
Dodano: piątek, 17 października 2014

6. edycja Festiwalu Conrada to plejada gwiazd literatury światowej i krajowej oraz niezliczona ilość spotkań, debat, warsztatów i innych wydarzeń. Możliwe, że miłośnicy literackich światów przebywający w Krakowie między 20 a 26 października nie będą mogli złapać tchu.

 
 
Wyszukaj w serwisie

newsletter

 
 


Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego