zamknij         x
Serwis www.conradfestival.pl używa plików cookies zgodnie z opisaną polityką prywatności. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na użycie plików cookies.


aktualności

 
Przemiana: Kafka w Obrazach
Dodano: wtorek, 7 października 2014

W 90. rocznicę śmierci Franza Kafki Festiwal Conrada wzbogacony zostanie o specjalne wydarzenia poświęcone współczesnej recepcji dzieła klasyka literatury międzywojennej. Kafka to jeden z najważniejszych pisarzy niemieckojęzycznych, przez całe życie związany z Pragą, która stara się o tytuł Miasta Literatury UNESCO i której starania oficjalnie popiera obecny w tym gronie od 2013 roku Kraków.

 
Pasmo filmowe na Festiwalu Conrada
Dodano: piątek, 3 października 2014

Tegoroczny Festiwal Conrada - największe wydarzenie literackie Europy Środkowo-Wschodniej - odbywać się będzie także w kinie. W dniach od 20 do 26 października, w Kinie Pod Baranami, pokazane zostaną trzy cykle filmowe: Kafka na ekranieLiterackie Baranki Dzieciom oraz - zaprezentowany osobiście przez autora - cykl filmów Paula Austera. Zapraszamy do zapoznania się z pasmem filmowym Festiwalu Conrada. 


 
Od poniedziałku 6 października rusza wydawanie wejściówek na spotkania z Jaume Cabré, Borisem Akuninem oraz Paulem Austerem
Dodano: piątek, 3 października 2014

Od poniedziałku 6 października rusza wydawanie wejściówek na spotkania z Jaume Cabré, Borisem Akuninem oraz Paulem Austerem w ramach 6. Festiwalu Conrada. Zobacz w jaki sposób zdobyć wejściówki. Przypominamy, że wstęp na spotkania z pozostałymi autorami jest wolny.

 
Międzynarodowy Dzień Tłumacza
Dodano: wtorek, 30 września 2014

30 września na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tłumacza. Z tej okazji wszystkim tłumaczom życzymy trafnych translatorskich wyborów i jak najwięcej znaczeń ocalonych w przekładzie. A przy tej okazji już dziś zapowiadamy odbywające się w ramach tegorocznego Festiwalu Conrada pasmo „Wybór tłumacza”, które pokaże jak powstają literackie wspólne światy. Festiwal Conrada to bowiem nie tylko wizyty najwybitniejszych współczesnych pisarzy takich jak Cabre czy Auster. Od 20 do 26 października w Krakowie będzie można również spotkać się z tłumaczami najbardziej znanych dzieł literatury światowej na język polski.

 
Pasmo dla dzieci na Festiwalu Conrada
Dodano: czwartek, 25 września 2014

Organizatorzy Festiwalu Conrada w Krakowie (20-26 października) zapraszają do uczestnictwa także najmłodszych. To szansa na wspólne aktywne spędzenie czasu z dzieckiem i wprowadzanie go w fascynujący świat literatury. Na specjalnych warsztatach, projekcjach filmowych i spotkaniach z autorami, dzieci dowiedzą się na czym polega praca ilustratora, nauczą się improwizować opowieści oraz poznają tajemną sztukę doliczenia do nieskończoności.

 
 
Wyszukaj w serwisie

newsletter

 
 


Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego